نشونِ بی نشون
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


کجاست آنکه دوباره مرا تکان بدهد؟
وچشم های خودم را به من نشان بدهد
تمام عقربه ها زنده اند و می گردند
دل من است که چیزی نمانده جان بدهد!
کجاست آنکه خودم را بگیرد از من و بعد
مرا به دست غزلهای بی کران بدهد
هنوز وقت زیادی برای ماندن هست
چه می شود که زمانه کمی زمان بدهد؟
دلم هوای رسیدن به انتها کرده.....
کجاست آنکه به من جام شوکران بدهد؟
خدای واقعی ام سالهاست گم شده است
کجاست انکه خدا را به من نشان بدهد؟

مدیر وبلاگ : نشون بی نشون
نویسندگانبا کمی تامل در سبک و سیاق تربیت دینی در جامعه، به توجه و تمرکز اکثریت افراد بر تربیت دخترانی با حیا و عفیف پی می بریم اما این گونه توجه ها درباره تربیت پسرانی غیرتمند کمتر به چشم می خورد. آیا این امر نشانگر کم اهمیتی این موضوع است؟

۶ راهکار تربیت پسران حیا دوست

آیا تا کنون به راه کارهای تربیت پسرانی غیرتمند فکر کرده اید؟ اصلا چرا باید به دنبال تربیت پسرانی با این خصیصه باشیم؟ آیا غیرت یک خصلت وجودی است و یا نیازمند آموزش و تلقین است؟

با کمی تامل در سبک و سیاق تربیت دینی در جامعه، به توجه و تمرکز اکثریت افراد بر تربیت دخترانی با حیا و عفیف پی می بریم اما این گونه توجه ها درباره تربیت پسرانی غیرتمند کمتر به چشم می خورد. آیا این امر نشان از کم اهمیتی این موضوع دارد؟

در چیدمان فرهنگ زندگی بشری بر اساس آموزه های الهی، غیرت مرد پاسدار حریم عفت و حیای زن است. بر همین اساس خداوند غیرت را یک امر فطری قرار داده و منشا این امر فطری از شجاعت[۱] که امری پسندیده و لازم برای یک مرد است سرچشمه می گیرد. شهید مطهری ریشه غیرت را احساس و عاطفه بشری می داند[۲]. پس می توان غیرت را یک امر فطری با بروز و ظهور اجتماعی دانست. مردان غیور، خود به خود به عفت و حیای زن گرایش دارند چرا که مرد غیور به دنبال حفاظت از ناموس و اولاد خود است و بهترین راه برای این امر، پاسداری از حریم حیا و عفت زن است. تا بتواند به بهترین وجه ناموس خود را از دستبرد غیر در امان بدارد. اما غیرت در پسران نیز همانند حیا در دختران نیازمند آموزش و جهت دهی است تا بتواند به کامل ترین و کارآمدترین وجه ممکن به بروز اجتماعی برسد.

راه کارهای تربیت پسران غیرت مند

۱- پرورش فرزند در خانواده ای آکنده از محبت و احترام متقابل

از آنجا که غیرت برگرفته از احساس مسئولیت و محبت نسبت به عزیزان است، در اولین گام باید رشته های محبت و به دنبال آن مسئولیت های ناشی از محبت در خانواده ایجاد شوند. باید فرزند شما و دغدغه هایش مورد توجه و اهمیت پدر و مادر قرار گیرد. اگر پسر بهترین و امن ترین جایگاه برای پرکردن خلاهای عاطفی خود را در خانواده بیابد می تواند اولین و البته اساسی ترین گام برای رسیدن به این هدف باشد.

 تربیت فرزند

۲- پدران، جامع ترین و کامل ترین الگوهای رفتاری برای پسران

به یاد داشته باشیم که فرزند شما اولین نمودهای غیرت را در رفتار پدر خود می بیند. پس آنچه باید به طور عملی یاد بگیرد جدا بودن حریم غیرت از خشونت است. مبادا خشونت های خود را به نام غیرت به فرزند خود معرفی کرده و ساحت فطری و الهی غیرت را در ذهن او مخدوش کنید. پسر باید به وضوح ببیند که غیرت از سر محبت و دلسوزی است و البته نمودهای آن کاملا منطقی و قابل دفاع است و اینکه گاهی باید این دلسوزی ها همراه با از خود گذشتگی باشد. مرد باید با رفتار خود به فرزندش بفهماند که به واسطه غیرت است که بار مسئولیت خانواده را در بیرون از خانه به تنهایی به دوش می کشد تا مبادا نگاه نااهلی به اهل و ناموسش بیفتد.

 پدر و پسر

۳-دادن شخصیت والا و قابل اطمینان به پسران در نوجوانی: او می تواند تکیه گاه خانواده باشد

اولین نکته در این کار صبوری و داشتن سعه صدر والدین است چرا که نوجوان به طبع سن کم و تجربه ناچیزش دچار اشتباهات و افراط و تفریط هایی در این زمینه خواهد شد ولی در رویارویی با او هیچ گاه نباید اساس غیرت او را زیر سوال برد و با به کار بردن جملاتی نظیر «دهنت بوی شیر می دهد» و یا «تو هنوز بزرگ نشدی پس دخالت نکن» شخصیت اورا کوچک کرد. بلکه باید از او درخواست کنند تا عاقلانه ترین و نیز صمیمی ترین راه ممکن را برای بروز غیرت خود انتخاب کند و غیرت او را جهت دهی کنند.

 تربیت فرزند

۴-مشورتکردن پدر خانواده با پسر درباره چگونگی حفاظت از حریم خانواده و شریک و سهیم دانستن او در این امر؛

پدرها باید بدانند که در این مشاوره ها در واقع از فرزند خود می خواهند تا در غیرتمندی خود همچون یک انسان بالغ رفتار کند. نوجوان شما باید در ادامه این مشورت دهی ها برای به ثمر رسیدن نگرانی هایش مسئولیت بپذیرد. برای مثال شما می توانید مشغله زیاد خود را بهانه کنید و از پسر خود بخواهید تا شما را یاری کند و برای آسایش خانواده خریدهای منزل را بر عهده گیرد چرا که شایسته نیست مادر یا خواهر او برای خرید به بیرون از منزل بروند.

تربیت فرزند

۵-همراه کردن پسر نوجوان خود با گروهی که دغدغه تدین و غیرت دینی دارند.

تربیت فرزند

به زعم بسیاری تاثیرگذاری دوست و همنشین در دوران نوجوانی می تواند بسیار بیشتر از خانواده باشد. پس از همان کودکی پسر خود را با گروهی که دغدغه تدین و غیرت دینی دارند همراه کنید. شاید بهترین و در دسترس ترین گزینه مساجد و پایگاه های بسیج و البته جلسات و محافل قرآنی باشد.

zelzele

۶-دوران بلوغ جنسی پسر خود را دست کم نگیرید؛

دوران بلوغ جنسی که در بسیاری با بلوغ احساسی همراه است، دوران انتخاب های عجولانه و دل بستگی های ظاهری است. پس بهتر است در این دوران رفت و آمدهای خود با خانواده هایی که حد و حدود پوشش در آنها کامل رعایت نمی شود و یا مردان آنها در غیرت مندی نسبت به ناموس کاهل هستند کمتر کنید و الگوهای مناسب را برای او دسترس پذیرتر کنید.

 تربیت فرزند

حضرت علی علیه السلام فرموده اند: بهترین چیزی که پدر برای فرزند به ارث می گذارد تربیت است[۳] و نیکوترین تربیت، تربیت فرزندان مومن است. ایمان شاخصه های زیادی دارد و یکی از این شاخصه ها غیرت است. فرموده اند: الغیرة من الایمان[۴]، غیرت از نشانه های ایمان است.

منبع :

[۱](ثمرة الشجاعة الغیره) غرر الحکم و دررالکلم ص۲۵۹، ح۵۵۲۷

[۲]مسئله حجاب ص۶۴

[۳]اصول کافی، ج۸، ص۱۵۰

[۴]بحار الانوار، ج۶۸، ص۳۴۲

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 30 مرداد 1393
ترویج زندگی غربی:

با 2000 شبکه ماهواره ای


تصاویر دو هزار شبکه از تعداد 17 هزار و 666 شبکه ماهواره ای با وضوح بالا در ایران دریافت می شود.

با 2000  شبکه ماهواره ای

سالهاست که در کشور ما اوقات فراغت از گذشته تا به حال تغییر ماهیت داده است. بر اساس مطالعات کارشناسان به عبارتی گذران اوقات فراغت مردم از خارج به درون خانه ها راه یافته و بیشتر صرف دیدن و شنیدن تلویزیون و رادیو می شود.

بدیهی است که سینماها، پارکها و تئاترها هنوز هم جزئی از گذران اوقات فراغت شهروندان محسوب می شود اما بسیاری از کسانی که از توان مالی خوبی برخوردار نیستند و وسیله نقلیه شخصی هم در اختیار ندارند نمی توانند از این مکانها به درستی استفاده کنند.

متاسفانه امروزه با توجه به فشارهای اقتصادی، اجتماعی و معیشتی جامعه، شهروندان سطوح متوسط و ضعیف جامعه عموماً اوقات فراغت خود را در خانه صرف دیدن تلویزیون می کنند.

در گذشته نه خیلی دور ایرانیان اوقات فراغتشان را به شب نشینی می گذرانند، ولی امروز در شهرهای بزرگ این نوع از گذران اوقات فراغت به دلیل گران بودن هزینه های زندگی، دوری مسافتها و محدودیت زمان کمتر دیده می شود و اگر هم محفل خویشاوندی پیش آید بیشتر صرف دیدن فیلمهای تلویزیون و ماهواره می شود.

.

 

هر چند که صدا وسیما تا کنون نتوانسته برنامه های متناسب با نیاز مردم به ویژه جوانان در سطح مطلوبی تولید کند ولی آنچه که این روزها فراگیر شدن آن را به وضوح می توان مشاهده کرد استقبال مردم جامعه ازسریالهای ماهواره ای است که تمام سنین را تحت پوشش خود قرار داده است.

فارسی وان به جنگ فرهنگ ایرانی - اسلامی آمده است

دکتر اعظم میناوند "جامعه شناس" : در رابطه با روی آوردن جوانان و خانواده های ایرانی به سریال ها و برنامه های ماهواره می گوید: برخی از مردم کشور زمان فراغت خود را با دیدن سریال های ماهواره به ویژه شبکه فارسی وان صرف می کنند. این موضوع آسیب ها و پیامدهای زیادی را به همراه دارد که روی آوردن به فرهنگ غربی و تقلید از آنان از جمله این پیامدهاست.
وی افزود: برنامه‎‎های این شبکه عمدتا شامل جدیدترین و پر بیننده‎ترین فیلمها و سریالهای تلویزیونی است که طبق اعلام وب‎سایت رسمی فارسی‎وان این شبکه 28 سریال در حال پخش دارد و اغلب این سریال ها هر شب و به صورت دنباله‎دار پخش می‎شود.


 

میناوند اظهار داشت: سریالهای شبکه فارسی وان در گروههای درام، عشقی، کمدی، اکشن و کودکان و عمدتا با سانسور خفیف برای نسخه فارسی پخش می‎شود. همچنین این شبکه مجری ندارد و میان برنامه‎هایش موزیک و تبلیغات پخش می شود. دوبله فارسی سریالها بسیار ضعیف است و ترجمه‎‎ها نیز گاه خنده‎دار و عجیب به‎نظر می‎رسد. با این حال سریالهای این شبکه توانسته مخاطبان انبوهی در میان فارسی‎زبان پیدا کند.
این جامعه شناس گفت: محور اصلی فیلم ها و سریال های فارسی‎وان تبلیغ سبک زندگی غربی است؛ چیزی که باعث شده توجه مخاطبان دختر و پسر نوجوان و جوان به آن جلب شود. شاید بتوان همزمانی راه‎اندازی این شبکه‎‎ها با قطع بسیاری از برنامه‎‎های جذاب عوام‎پسند یا خیابان خلوت کن رسانه ملی را معنادار دانست. البته بدیهی است موارد متعددی همچون مشروبخواری، ارتباط نامشروع و خیانت میان زوجها به‎ وفور در این سریالها مشاهده می‎شود که در تضاد کامل با ارزشهای ایرانی و اسلامی است.


 

وی افزود: رسانه کسی را اجبار به دیدن نمی‎کند، رسانه جایی رشد می‎کند که مخاطب داشته باشد و فارسی‎وان مخاطب‎سنجی کرده و تیر را به هدف نشانده است. اگر نپذیریم که از این ناحیه دچار آسیب و تهدید شده‎ایم برایش چاره‎اندیشی نخواهیم کرد.
میناوند افزود: باید در‎بهای رسانه ملی به روی هنرمندان، برنامه‎سازان، کارگردانان و فیلمسازان از هر گرایش و سلیقه‎ای و البته در چارچوب سیاستهای نظام باز شود و شبکه‎‎های متعدد فیلم و سریال 24 ساعته در ایران راه‎اندازی شود.

2 هزار شبکه ماهواره ای در کمین خانواده های ایرانی

دکتر علیرضا احمدی کارشناس رسانه در مورد برنامه های شبکه های ماهواره ای گفت: هم اکنون 17 هزار و 666 شبکه ماهواره ای در ایران قابل دریافت است که از این تعداد دو هزار شبکه به خوبی و وضوح بالا در ایران قابل مشاهده است.


 

وی افزود: از این دو هزار شبکه 380 شبکه اختصاص به موسیقی دارد که 24 ساعته موسیقی و کلیپهای تلویزیونی پخش می کنند و از میان شبکه‏های قابل دریافت در ایران 74 شبکه به مد لباس، آرایش و ...، 273 شبکه مخصوص ادیان، تاریخ و ...، 419 شبکه به ورزش، 252 شبکه مخصوص کودکان و نوجوانان و 92 شبکه اختصاص به مقولات اقتصادی دارد.

همه مقصرند

نباید فراموش کرد که فیلم های بی کیفیت و کمیت، و گران بودن بلیط سینماها، گران بودن روزنامه ها و نشریات خصوصی، حذف یارانه کاغذ از مطبوعات، پایین بودن سرعت اینترنت، بی توجهی به فاصله میان نسلها، تورم، ترافیک، آلودگی هوا و تغییر و تحولات سیاسی و اجتماعی هم می تواند از مهمترین عوامل خستگی شهروندان و روی آوردن به برنامه های ماهواره ها باشد. با این حال اینکه چرا مردم ایران بیشترین وقت خود را در اوقات فراقت صرف دیدن تلویزیون می کنند به تنهایی چالش بزرگ فرهنگی محسوب می شود که شاید پاره شدن حلقه صله رحم در میان خانواده ها و زندگی ماشینی با دغدغه های روز جامعه امروزی علت اصلی آن باشد.

 

برگرفته از خبرگزاری مهر

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 30 مرداد 1393

موضوعاتی که به تربیت کودکان مربوط می‌شود از مهمترین مسائل زندگی والدین و مسئولین به حساب می‌آید، چراکه بر روی آینده جامعه موثر است. در سال‌های اخیر خانواده‌ها ترغیب شده‌اند کودکان را به مهدکودک‌ها بسپارند یا آنها را با وسایل الکترونیکی سرگرم کنند.

با توجه به اشتیاق والدین برای سپردن کودکان به مهدها دو مسئله اهمیت پیدا می‌کند؛ یکی تاسیس مهد‌هایی با شرایط خوب و تحت نظام آموزشی درست و دیگری هم نظارت و بررسی فعالیت‌های مهدها که مغایر شوون اسلامی، فرهنگی و اجتماعی جامعه ما نباشد. قطعا بحت ترغیب و تشویق والدین برای اینکه خودشان از فرزندان‌شان در منزل مراقبت کنند و وظیفه تربیتی و آموزشی آنها را در سال‌های قبل از دبستان بپذیرند از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.
نوع مطلب : خانواده، بصیرت، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 30 مرداد 1393


پدیده تلفن همراه که بیشتر از یک دهه از عمر آن نمی گذرد، یکی از آخرین محصولات فن آوری است که هنوز از کم و کیف اثرات زیانبار آن بر جسم و روح انسان، اطلاع زیادی در دست نیست. یکی از دلایل این امر را نو بودن این فن آوری می دانند؛ دلیل مهم تر، دخالت و فشار شرکت های ذی نفع در این فن آوری است که با استفاده از تمام امکانات، از انجام مطالعات گسترده مستقل یا انتشار وسیع یافته های این مطالعات در سطح جامعه جلوگیری می کنند تا در روند سودآوری این وسیله اخلالی به وجود نیاید. با این حال، یافته های مطالعات اندک انجام شده، همگی اثرات زیانبار استفاده از تلفن های همراه را تایید می کنند. انتشار این یافته ها اگر چه در مقایسه با انبوه مطالب ستایش آمیز در باره این فن آوری بسیار اندک است، اما همین اندک هم می تواند موجب هشیاری بیشتر مردم شود. آنها می توانند با به کار بستن توصیه های کارشناسان برای استفاده بهینه از تلفن همراه، از شدت اثرات زیانبار آن بر خود و به ویژه کودکانشان بکاهند.

در فرهنگی که مردم با همان آسودگی و همان مدت زمانی که کودکان نوپا بالش های محافظشان را کنار سرشان نگه می دارند، تلفن های همراه را با خیال راحت در کنار سر خود نگه می دارند، شاید انتشار گزارش هایی چون گزارش نشریه انجمن پزشکی آمریکا در ماه گذشته، بتواند زنگ های خطر را برای آنان به صدا در آورد. این گزارش می گوید، این کار به تغییر فعالیت های مغزی می انجامد. در این گزارش آمده است، روشن نیست تغییرات به وجود آمده در مغز ـ افزایش میزان سوخت و ساز گلوکز بعد از استفاده از تلفن همراه برای کمتر از یک ساعت ـ تاثیری منفی بر سلامتی یا بهداشت فرد دارد یا خیر. مدت هاست، بسیاری از مردم دراین فکر هستند چگونه کاری کنند که حتی یک تماس تلفنی کوتاه، اثر منفی بر سلامتی شان نگذارد.

دکتر نورا والکو سرپرست تحقیق این مطالعه و مدیر «مؤسسه ملی سوء مصرف مواد مخدر» در مؤسسات ملی بهداشت می گوید: «تلفن های همراه وسایلی خیال انگیز هستند و نقش شایانی در افزایش بهره وری داشته اند. حرف من اصلا این نیست که مردم به کلی دست از تلفن همراه بردارند».

با این حال، وی در پرتو مطالعه ای که انجام داده است، توصیه می کند کاربران با گذاشتن گوشی هایشان بر روی حالت بلندگو یا استفاده از یک هدفون، حتی المقدور آنها را در فاصله ای دور از سرشان قرار دهند. بهترین گزینه بعدی، استفاده از یک گوشی یا هدفون بی سیم بلوتوث است که این تشعشات را در سطوح بسیار پایین تری منتشر می کنند.

لوئیس اسلسین سردبیر نشریه «میکروویو نیوز» که یک خبرنامه اینترنتی در باره مسائل بهداشتی و ایمنی تشعشعات الکترومغناطیسی است، می گوید: «در این ماجرا، هر یک میلی متر فاصله، به حساب می آید.»ادامه مطلب


نوع مطلب : خانواده، علمی، اندروید، عمومی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 30 مرداد 1393

روزی روزگاری پادشاه معلوم الحالی بود که به دوختن و پوشیدن لباس های تازه خیلی علاقه داشت. برای همین دستور داد هرکس بهترین لباس رو براش بدوزه پاداش خوبی به اون خیاط بده.

خیاطی که از ظلم های پادشاه خسته شده بود و میخواست درس خوبی به پادشاه بده به قصر رفت و گفت من میتونم لباسی بدوزم که فقط آدم های باهوش بتونن ببینن و آدم های احمق نمیتونن اون لباس رو ببینند.

پادشاه وقتی دید ازین طریق میتونه آدم هارو تشخیص بده دستور دوخت این لباس رو به خیاط داد. خیاط هم شروع به دوختن لباس کرد اما هیچکس نمیتونست این لباس رو ببینه.

وقتی کار دوخت لباس تموم شد خیاط لباس خیالی خودش رو برد و تن پادشاه کرد. اما چون هیچکس دوست نداشت بهش بگن احمق شروع به تعریف و تمجید کردند اما در حقیقت لباسی به تن پادشاه نبود و اون لخت لخت بود.

حالا از اون ماجرا چندین سال می گذره و خیاط هایی برای بلهوسی و لذت بردن از ناموس یک ملت لباس هایی دوختن بسیار تنگ و زننده و به بهانه مد و باکلاس بودن جوری وانمود کردن که هرکس ازین لباس ها رو بپوشه خیلی فهمیده و عاقل و با کلاسه و هرکسی که نپوشه احمق و امل هست.

عده ای احمق مثل همون پادشاه که این لباس هارو می پوشند از سوی اون هایی که به دنبال بلهوسی و لذت بردن هستن و نمیخوان کسی بهشون بگه احمق مدام مورد تمجید قرار می گیرند و عده ای هوشیار و فهمیده هم که این لباس ها رو نمی پوشند از سوی همون احمق ها متهم به بی کلاسی و امل بودن می شوند.

پیامبر اکرم (ص): هلاکت زنان امت من در دو چیز سرخ است:یکی طلا و دیگری لباس های نازک و بدن نما. (شیخ مفید، امالی)

پ,ن : خب حالا شما مثل همون پادشاه احمق هستین یا ...؟نوع مطلب : خدا، حجاب، مذهب، خانواده، بصیرت، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬♥ೋღ☃ღೋ♥▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

قرآن انسان رابه غایت کمال انسانی می رساند. ما قدردان قرآن و عدیل آن، اهل بیت علیهم السلام نیستیم.

حضرت آیت الله بهجت (ره)

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬♥ೋღ☃ღೋ♥▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 16 مرداد 1393
قاتلانی که هیچ گاه مجازات نمی شوند!!

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬♥ೋღ☃ღೋ♥▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

شخصی از دنیا رفت! بعد از مدتی یکی از دوستانش وی را به خواب دید. گفت: فلانی چه خبر؟!! جواب داد: همین قدر بگویم که اینجا جرم قتل برایم نوشته اند. دوستش با تعجب پرسید: آخر چرا؟ جواب داد: اینجا که به حساب کتاب اعمالم رسیدگی کردند گفتند: فلان جا فلان کس را ترساندی، فلان جا با بوق زدن کسی را از جا پراندی و ترساندی و... همه اینها باهم جمع شد و من شدم یک قاتل!...

خب با کمی تدبر و تعمق در داستان فوق متوجه می شویم که خدای نکرده چقدر قتل و جنایت در زندگی مان انجام داده ایم و خودمان خبر نداریم.
----------
پ.ن: توجه کنید به خودروسازان داخلی، از کارگر گرفته تا مدیر عامل سایپا و ایران خودرو که سالانه عامل قتل چندین هزار انسان بیگناه هستند ولی این قاتلان صاف صاف در جامعه برای خود می چرخند و اصلا کسی نیست به آنها بگوید بالای چشمشان ابرو. تازه جدیدا واسه خودشون نوشابه هم باز کرده اند و پراید شده جزو باکیفیت ترین خودروهای داخلی. =))

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬♥ೋღ☃ღೋ♥▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 16 مرداد 1393
خداجویی به تاج و تخت شاهی...

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬♥ೋღ☃ღೋ♥▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

گویند پادشاهی که مدعی خداجویی بود شبی در تخت خود خوابیده بود که ناگاه صدایی از پشت بام شنید. صدایش را بلند کرد و گفت: کیست در پشت بام؟!!

صدا جواب داد شترم را گم کرده ام دنبال شترم می گردم.

شاه جواب داد: شترت را پشت بام من می جویی؟!!

صدا جواب داد: خداجویی در تاج و تخت شاهی همانند شترجویی در بام شاهی است.

-----------------

شنیدستم که ابراهیم ادهم

شبی بر تخت شاهی خفت خرّم

به گوش وی رسید آواز پایی

ز جا برخاست چون آشفته رایی

ز جا برخاست گفتا کیست در بام؟

که دارد بر فرازِ بام ما گام

ندا آمد که ای شاه جهان گیر

شتر گم کرده مرد عاجز و پیر!

زخنده شاه شد بر جای خود سست

که هرگز مردمی آنجا شتر جست؟!

شتر گم کرده ای اندر بیابان

شتر جویی کنی در کاخ شاهان!

جوابش دادکای شاه جوان بخت

خدا جویی که کرده بر سر تخت!

خدا جویی و خورد و خواب و آرام

شتر جستن بود در گوشه بام!

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬♥ೋღ☃ღೋ♥▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 16 مرداد 1393
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬♥ೋღ☃ღೋ♥▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

وَإِنَّ أَوْهَنَ الْبُیُوتِ لَبَیْتُ الْعَنکَبُوتِ لَوْ کَانُوا یَعْلَمُونَ
عنکبوت/۴۱

سست ترین خانه ها خانه ی عنکبوت است.

اگر می دانستند

این اگر می دانستند خیلی مهمه!

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬♥ೋღ☃ღೋ♥▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 16 مرداد 1393
ترجمه سوره یس آیات 65- 61

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬♥ೋღ☃ღೋ♥▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

وَأَنِ اعْبُدُونِی هَذَا صِرَاطٌ مُّسْتَقِیمٌ (61) وَلَقَدْ أَضَلَّ مِنكُمْ جِبِلًّا كَثِیرًا أَفَلَمْ تَكُونُوا تَعْقِلُونَ (62) هَذِهِ جَهَنَّمُ الَّتِی كُنتُمْ تُوعَدُونَ (63) اصْلَوْهَا الْیَوْمَ بِمَا كُنتُمْ تَكْفُرُونَ (64) الْیَوْمَ نَخْتِمُ عَلَى أَفْوَاهِهِمْ وَتُكَلِّمُنَا أَیْدِیهِمْ وَتَشْهَدُ أَرْجُلُهُمْ بِمَا كَانُوا یَكْسِبُونَ (65)

ترجمه : و اینکه مرا بپرستید که راه مستقیم این است؟! (61) او گروه زیادى از شما را گمراه کرد، آیا اندیشه نکردید؟! (62) این همان دوزخى است که به شما وعده داده مى‏شد! (63) امروز وارد آن شوید و به خاطر کفرى که داشتید به آتش آن بسوزید! (64) امروز بر دهانشان مُهر مى‏نهیم، و دستهایشان با ما سخن مى‏گویند و پاهایشان کارهایى را که انجام مى‏دادند شهادت مى‏دهند! (65)

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬♥ೋღ☃ღೋ♥▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 16 مرداد 1393


( کل صفحات : 2 )    1   2   

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای نشونِ بی نشون محفوظ است
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic